Przejdź do treści

Zaczynamy własną produkcję rolek formujących

Uruchomiliśmy własną produkcję rolek formujących oraz wdrożyliśmy oprogramowanie COPRA RF do profesjonalnego projektowania skomplikowanego procesu profilowania.

Dzięki symulacjom i odpowiednim modelom obliczeniowym będziemy mogli zoptymalizować sekwencje profilujące a co za tym idzie poprawić jakość oraz wytrzymałość produkowanych profili stalowych.

Specjalistyczne oprogramowanie oraz własna produkcja rolek znacznie przyśpieszy proces wdrażania innowacyjnych technologii i otworzy nowe możliwości w rozwoju oferowanych produktów.

Oprogramowanie COPRA to wejście w świat profili dotychczas niedostępnych dla Nas. Możemy tworzyć bardziej skomplikowane kształtowniki zmniejszając do minimum koszty wdrożenia oraz czas przezbrojeń i ustawień.

Powstające symulacje gięcia w programie pokazują wady i niedoskonałości pracy projektanta przed wdrożeniem technologii do realizacji. Kilkukrotna optymalizacja technologii gięcia i narzędzi formujących prowadzi w konsekwencji do bardzo dokładnie przygotowanych projektów, program COPRA możemy porównać do wirtualnej profilarki, która oszczędza czas i koszty wdrożeń projektów. 

Własna realizacja rolek, to przede wszystkim szybsza reakcja na powstające oczekiwania ze strony Projektantów i Operatorów maszyn na Produkcji, brak blokad technologicznych oraz długich przestojów produkcyjnych w przypadku uszkodzenia narzędzi do formowania. To także szybsza reakcja na zapytania Klientów na nowe bardziej skomplikowane przekroje kształtowników i krótszy czas oczekiwania w przypadku zamówień zewnętrznych.