Przejdź do treści

Profile na specjalne zamówienie

Profile Stalowe na Specjalne Zamówienie

Firma MFO S.A. posiada w parku maszynowym dwie linie do cięcia wzdłużnego taśm stalowych do grubości 3mm i szerokości 1,5m włoskiej firmy LDM, posiada także 17 linii do produkcji profili stalowych takich marek jak DREISTERN, DALLAN, SWAH, w tym 6 linii do specjalnego zastosowania uzbrojonych w prasy HELMERDING, gdzie można wykonywać profile o przekrojach wysokości do 100mm i szerokości max.400mm, długości do 10mb i grubości 3mm. Profile mogą być spawane wzdłużnie metodą indukcji (HF) oraz z zastosowaniem źródłem lasera, jeżeli wymagana jest większa dokładność, ze względu na zastosowanie specjalnej obrotowej głowicy w laserze TRUMPF jesteśmy w stanie wykonać połączenie termiczne w ułożeniu litery T w profilu.

Linie wyposażone w profilarki o ilości do 35 stacji profilujących dają bardzo duże możliwości wykonania kształtowników o bardzo skomplikowanych przekrojach poprzecznych, w tym profile stalowe perforowane z możliwością stałych odległości wybijanych otworów lub asynchronicznych odległości wybijanych otworów oraz wykrawania kilku ścieżek na raz, co pozwala na dowolne dostosowanie się do wymagań klientów.

Duża zaletą jest także wykonanie dodatkowych operacji jak karbowanie krawędzi, wybijanie znaków czy przetłoczeń.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w jednej z linii zastosowaliśmy proces walcowania dzięki temu poszerzamy ofertę o profile stalowe z poszerzeniem miejscowym oraz pocienieniem miejscowym w przekrojach poprzecznych.

Przy produkcji szyn konstrukcyjnych nie zapomnieliśmy o produktach zgrzewanych punktowo, których zainteresowanie jest coraz większe.

Optymalizując procesy produkcji nie zapomnieliśmy także o przecinaniu pełnych pakietów na odcinki, ułatwiając pracę pracowników i przyspieszając procesy formowania.

Dużym potencjałem MFO S.A. Jest duże doświadczenie w wykonywaniu kształtowników na zimno do tej pory wykonaliśmy ponad 4tys. różnych przekrojów, z czego ok. 1300 jest w bieżącej ofercie.

Wszystkie kształtowniki stalowe wykonywane są w oparciu o normy EN 10143; EN 10162: EN 10305-5.

Jesteśmy zespołem ludzi przygotowanych na wyzwania, zapraszamy do rozmów technicznych i współpracy.