Przejdź do treści

Uruchamiamy nowoczesną linie produkcyjną

W MFO właśnie powstaje nowoczesna linia do produkcji kształtowników zamkniętych (łączonych wzdłużnie metodą indukcji elektromagnetycznej) tzw. Spawanie indukcyjne Zakres możliwości maszyny daje nam wykonywanie profili o przekroju od 20x20 do 100x100mm oraz grubości max. 3mm i długości 9m w zakresie normy EN-10305-5 oraz EN-10305-3. Powyższe kształtowniki mają zastosowanie, przede wszystkim w budownictwie.

#RozwijamySieDlaWas

Linia produkcyjna docelowo będzie wyposażona w maszyny i urządzenia mające na celu optymalizację procesów produkcji oraz ochronę środowiska. Nowością w linii będą akumulator surowca dający nieprzerywane mikro-przestojami podawanie surowca w celu zapewnienia ciągłości pracy co ma przede wszystkim wpływ na zmniejszenie odpadu, ale także na zwiększenie ilości produkowanych produktów.

Innymi nowościami będą:

  • maszyny do automatycznego systemu kontroli produktu, w tym zapisów z przebiegu procesu,
  • maszyny do automatycznego pakowania produktu wyposażone w roboty ABB oraz inne mechanizmy mające na celu sprostać odbiorowi ilości produktu z linii formującej,
  • uruchomienie instalacji z zabezpieczeniem chroniącym pracowników przed wybuchem z nadanym certyfikatem ATEX.

 

Dzięki takiej konfiguracji linii Firma MFO S.A. może rozwijać procesy technologiczne niedostępne na obecnie stosowanych liniach, oczywiście działania te są podstawą do spełniania coraz to większych wymagań klientów stawianych dla jakości i ilości dostarczanych produktów.