Przejdź do treści

Nagrodziliśmy dzieci za piękne okna

- My też otrzymaliśmy w tym konkursie nagrodę, chyba największą. Uśmiech i satysfakcję dzieci. Cieszymy się, że mieliśmy udział w ich radości. I cieszymy się tym spotkaniem, możliwością poznania naszych sąsiadów. Mamy nadzieję, na więcej takich okazji – powiedział prezes MFO Tomasz Mirski podczas uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom konkursu plastycznego Moje Fantastyczne Okno, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Sochaczew.

Na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu plastycznego Moje Fantastyczne Okno, jaka miała miejsce w miniony poniedziałek 26 listopada w Szkole Podstawowej w Feliksowie, przybyli laureaci, ich opiekunowie, rodzice, również wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, który objął konkurs patronatem honorowym, oraz przewodniczący Rady Gminy Sochaczew Czesław Ćwikliński. Naszą firmę reprezentował prezes Tomasz Mirski oraz asystentka zarządu Renata Zdzieszyńska. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Mechecka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Feliksowie, z którą organizowaliśmy konkurs.

Najważniejsi tego dnia byli laureaci, aż jedenaścioro uczniów reprezentujących wszystkie gminne szkoły podstawowe: w Feliksowie, Kątach, Wyczółkach, Mokasie, Gawłowie i Żukowie. - Byliśmy zaskoczeni nie tylko liczbą nadesłanych na konkurs prac, ale i ich poziomem. Dzieci udowodniły nie tylko swój talent, ogromne możliwości artystyczne, ale i wspaniałą wyobraźnię. Nie sądziliśmy, że temat Moje Fantastyczne Okno może być zinterpretowane na 112 sposobów, bo tyle dokładnie dzieci uczestniczyło w rywalizacji. I każde okno było inne. Inaczej wymarzone. I wszystkie piękne - mówiła dyrektor Katarzyna Mechecka.

Zwycięzcy otrzymali gorące i szczere gratulacje, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ich dzieła są tak wspaniałe, że postanowiliśmy większością z nich udekorować naszą siedzibę w Kożuszkach Parcel. Dziękujemy za to. I dziękujemy dyrektor Katarzynie Mecheckiej za miłe słowa, które powiedziała podczas uroczystości: - Konkurs jest bardzo pozytywną konsekwencją przygody, jaka rozpoczęła się na początku tego roku szkolnego, kiedy to do grona naszych przyjaciół dołączyła firma MFO, nasz bliski sąsiad. Mamy nadzieję, że współpraca ta będzie się nadal rozwijać, już dziś planujemy odwiedziny dzieci w siedzibie firmy w ramach przygotowań naszych gimnazjalistów do wejścia na lokalny rynek pracy.

Dziękujemy też wójtowi Mirosławowi Orlińskiemu, który zwracając się do dzieci, opowiedział im, jak ważna i trudna jest przedsiębiorczość: - Wielu z was będzie w przyszłości biznesmenami. Już niedługo zrozumiecie też, jak ważna jest obecność dobrych, uczciwych firm, dających pracę, blisko waszych domów. Kiedyś w miejscu, gdzie dziś stoi firma MFO, było szczere pole, z którego mówiąc wprost, nikt nie miał nic. Dziś mamy w Kożuszkach przedsiębiorstwo, które zatrudnia ponad sto osób i większość to mieszkańcy naszej gminy. Fajnie, że dzięki taki projektom, jak ten konkurs macie możliwość poznania tej firmy.