Przejdź do treści

Dołączamy do transformacji energetycznej

W naszym zespole R&D od kilku miesięcy trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia produkcji profili stalowych do konstrukcji wsporczych pod panele fotowoltaiczne. MFO S.A. planuje produkować szeroki asortyment geometrii Z, C i Σ z indywidulanym otworowaniem według specyfikacji Klientów, w szczególności ze stali klas S320GD i S350GD z powłoką Magnelis® w grubościach 1,5-3,0 mm.

W tym celu została zakupiona dedykowana maszyna do formowania i sztancowania profili pod konstrukcje PV, która jest obecnie wyposażana w narzędzia i oprzyrządowanie. Jej docelowa instalacja i uruchomienie pierwszej produkcji seryjnej w Zakładzie w Sochaczewie zostało zaplanowane końcem roku.

Równocześnie w lipcu br. MFO S.A. dołączyło do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki www.stowarzyszeniepv.pl , aktywnie wspierając integrację i rozwój całego sektora OZE w Polsce. Jesteśmy obecni na Kongresie PV 2021 odbywającym się w dniach 8/9 września w Józefowie koło Warszawy, a będącym okazją do spotkania całej branży.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych producentów systemów konstrukcji stalowych pod panele PV oraz deweloperów i wykonawców farm fotowoltaicznych do długofalowej współpracy.