Przejdź do treści
diamenty forbesa 2019

Diamenty Forbesa 2019

MFO po raz kolejny wśród liderów polskiej przedsiębiorczości, w zestawieniu "Diamentów Forbesa 2019" zajęliśmy 23 miejsce na Mazowszu i 57 w kraju w kategorii największych firm.

Dziękujemy naszym Pracownikom, Klientom i Partnerom za zaufanie, wsparcie i zaangażowanie - to nasz wspólny sukces!

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano firmy, które złożyły sprawozdanie finansowe do KRS. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu Bisnode.

Analitycy Bisnode Polska wycenili przedsiębiorstwa, stosując znaną i bardzo cenioną metodę szwajcarską. Łączącą metodę majątkową oraz dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego przez firmy know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe i koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski. Połączenie tych dwóch metod rekompensuje te ułomności. Know-how, jeśli jest wartościowe, wpływa na zyskowność albo jak w przypadku firm inwestujących – na wzrost majątku.