Przejdź do treści

Co nowego w MFO?

Zbliża się koniec roku, czas na podsumowania zrealizowanych planów i podzielenie się informacjami co udało nam się osiągnąć, co zmienić a co polepszyć.

Przede wszystkim zakończyliśmy dużą inwestycję, dzięki której znacznie zwiększyliśmy i polepszyliśmy infrastrukturę firmy. Oddana do użytku nowa hala F, to w sumie 12 450 mkw powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Na ponad 10ha mamy 29 150 mkw powierzchni produkcyjno-magazynowej pod dachem i 35 500 mkw powierzchni magazynowej na placu, powierzchnia biurowo-socjalna zajmuje 1 438 m2.

Nowe linie produkcyjne – linie V1 oraz V2, linie przygotowane do produkcji z prędkością 80m/min, linia V1 posiada akumulator surowca, który umożliwia pracę maszyny bez zatrzymania, jedyny postój to przerwa śniadaniowa i czas na zmianę brygady pracowników. Linia V1 nadal jest rozbudowywana w system transportu i automatycznego pakowania, umożliwiający do maksimum usprawnienie pracy pracowników. Linia V2 to maszyna do produkcji wielu skomplikowanych profili okiennych z niestandardowym pakowaniem przy zachowaniu optymalnych rozwiązań usprawniających pracę.

Na hali C udało nam się ustawić 5 dodatkowych rzędów RollStopów, o łącznej długości około 300m, możemy tam ustawić około 345 kręgów o wadze do 12t co daje około 4000t. Całkowita możliwość składowania kręgów wzrosła do 15 000 ton. Bijemy kolejne rekordy produkcyjne, w miesiącu wyprodukowaliśmy aż 15.500 ton profili a dzienny rekord zwiększył się do 750t. Opracowaliśmy ok 150 nowych technologii dla różnych kształtów i rozmiarów profili stalowych. 

Wdrażamy zaawansowany system informatyczny typu MES do monitorowania realizacji procesu produkcji, wykrywania i analizy przestojów, rejestrowania ich przyczyn, do wyliczania wskaźnika efektywności OEE w celu ciągłego poprawiania wydajności pracy maszyn i pracowników.

Realizując założenia idei ‘Przemysł 4.0’ wprowadziliśmy rozbudowany system CMMS do zarządzania pracą Działu Utrzymania Ruchu. Dzięki niemu możemy usprawnić realizację zgłaszanych awarii i usterek, harmonogramowanie zadań i prac konserwacyjnych, zarządzanie zasobami wspólnymi i maszynami, a przede wszystkim zminimalizować przestoje i mikroprzestoje, bardziej kontrolować koszty.

Wprowadziliśmy nowe regulację dotyczące VAT, dzięki czemu zwiększyliśmy bezpieczeństwo transakcji naszych klientów. Eliminujemy konieczność drukowania faktur na rzecz przesyłania ich drogą mailową.

Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych PPK, umożliwiając wszystkim pracownikom dobrowolny, długoterminowy system oszczędzania na przyszłość. Realizowaliśmy wiele szkoleń rozwijających pracowników – zarówno w obszarze produkcyjnym jak również odpowiadaliśmy na potrzeby szkoleniowe pracowników biurowych. Obecnie zatrudniamy 278 osób i cały czas trwa nabór na nowe stanowiska.

Realizowaliśmy wiele szkoleń rozwijających pracowników – zarówno w obszarze produkcyjnym jak również odpowiadaliśmy na potrzeby szkoleniowe pracowników biurowych.

III kwartał tego roku zakończyliśmy wzrostem przychodów z działań operacyjnych o 31,4 mln zł r/r. Ciągle zwiększamy udział eksportu w sprzedaży 59% (IIIQ19) vs 50% (IIIQ18), co dało nam wzrost o 45.2 mln zł r/r. Wzrost inwestycji sięgnął 10,4 mln zł.

Zgodnie z przyjętą strategią zamierzamy kontynuować obraną ścieżkę wzrostu poprzez organiczny rozwój Spółki i zwiększanie mocy sprzedażowych oraz rozwijanie pozycji eksportowej.